برجام بر بازار خودرو چه تاثیری گذاشت؟
به گزارش جدید پرس:

بازار خودرو همانند سایر بازارها چشم به آینده برجام دارد و تا زمانی که تکلیف آن مشخص نشود،‌ نمی‌توان انتظار تغییر محسوسی در روند بازار را داشت. هر چند که سیاست‌گذاران سعی می کنند که با رویکردهایی همچون واردات خودرو، افزایش تیراژ تولید و فروش خودرو در سامانه یکپارچه کمی از التهاب بازار بکاهند اما باید قبول کنیم که فعلاً همه چیز به برجام گره خورده است. بنابراین در شرایطی که اخبار امیدوارکننده ای از برجام شنیده نمی شود، نباید انتظار کاهش قیمت خودرو را داشت.

قیمت ایران خودرو

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در نسخه فول ۲ میلیون کاهش قیمت به ثبت رساند و به ۳۵۷ میلیون تومان رسید. پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما هم روند کاهشی خود را متوقف کرد و با وجود کاهش ۳۰ میلیونی از اواخر مرداد، چند روزی است که بدون تغییر به معاملات ادامه می دهد.

دیگر خودروی خانواده پژو یعنی پژو پارس XU7 هم با کاهشی دو میلیونی معاملات امروز را پشت سر گذاشت و ۳۰۵ میلیون تومان معامله شد.

تارا دنده ای جدیدترین محصولات ایران خودرو که مدت زیادی است بین قیمت ۴۴۰ تا ۴۵۵ میلیون تومانی نوسان دارد،‌ امروز روندی کاهشی داشت و قیمت ۴۴۲ میلیون تومانی را با ۶ میلیون کاهش به ثبت رساند.

 

 

قیمت ایران خودرو

قیمت سایپا

برای گروه محصولات سایپا امروز هم مطابق روزهای گذشته بازار اتفاق خاصی رخ نداد. در این روزها حتی خودروی کوییک معمولی که نوسانات قیمتی نسبتا زیادی داشت تغییری  در قیمت خود ندارد و همچنان با ثبات قیمتی مواجه است.

البته باید در نظر داشت قبل از ورود به این موج ثبات قیمت ها روند قیمتی اکثر مدل خودروهای گروه سایپا کاهشی بوده و این سکون نیازمند شوکی برای شروع مجدد کاهش یا افزایش قیمت ها است.

قیمت سایپا

 


منبع