برای خود یک نمونه کار بسازید

شاید دو خط بالا کمی گنگ بوده و نتوانسته باشید محتوای کلام را درک کنید پس بهتر است با مثالی دیگر توضیح داده شود. Discovery ads: در این روش کاربر کلماتی را جستجو میکند و تبلیغ شما در بین ویدیوهای نمایش داده شده وجود خواهد داشت. این اطلاعات را با دقت تکمیل کنید چون امکان تغییر وجود ندارد. اکستنشن متناسب با تبلیغ خود را انتخاب کنید مانند لینکهای اضافه و… بعد Save and Continue را بزنید. شما میتوانید با استفاده از اطلاعات منحصر به فردی مانند عنوان شغلی، وظیفه و صنعت کاربران را مورد هدف قرار دهید. توجه داشته باشید مکانی که در اینجا مشخص میکنید ربطی به مکان کمپین شما ندارد. سپس آدرس وبسایتی که میخواهید برای آن تبلیغ کنید را وارد میکنید و یکسری اطلاعات در مورد خود کمپین مانند؛ نام کمپین، محدودیت هایی که در قسمتهای قبل شرح دادیم و … سه مورد اول را قبلتر برای شما بهتفصیل توضیح دادیم که چه کاربردی دارند. سه سطح دسترسی ارائه شده عبارتند از: «میتوانید ویرایش کنید»، «میتوانید اظهار نظر کنید» و «میتوانید مشاهده کنید».

روی هرکدام که کلیک کنید توضیحات کوتاهی هم در مورد آن گزینه به شما نشان داده میشود که انتخاب درستی داشته باشید. در واقع تبلیغ شما زمانی به مشتریانتان نمایش داده میشود که آنها به دنبال یافتن راهکار، محصول یا خدمات ارایه شده توسط شما هستند. پیشنهاد اپلیکیشن شما در صفحات نخست گوگل پلی، اپ استور اپل و دیگر استورهای عضو شبکه تبلیغات گوگل، به کاربرانی که اپلیکیشنهای مشابهی نصب کردهاند و همچنین در صفحات جستجو و اپلیکیشنهای مشابه نمایش داده میشود. از طریق تبلیغ در گوگل، وبسایت شما در نتایج جستجوی عبارات مرتبط با کسب و کارتان دیده میشود.

کلیک کنید. در این مرحله باید هدفی را که قصد دارید کمپین خود را برای آن راهاندازی کنید مشخص کنید. بعد از زدن Next وارد صفحهای میشوید که باید کلمات کلیدی موردنظر خود را وارد کنید. با اضافه کردن نام کسبوکار، روی Next کلیک کنید. در این صفحه، باید نام تجاری خود را وارد کنید. 2) نام تجاری برند و کلمات کلیدی خود را انتخاب کنید. CTR یا نرخ کلیک معادل با نسبت تعداد دفعات کلیک بر روی تبلیغ و یا سایت به تعداد دفعات نمایش آدرس و نام برند شما در نتایج جستوجو است. 1. سعی کنید بین کلمات کلیدی وب سایتتان، کلمات کلیدی موجود در متن تبلیغتان و همچنین کلماتی که بر روی آن ها قیمت گذاری می کنید، همبستگی و انسجام بالایی ایجاد کنید. وقتی همه موارد سئو فنی را مرور می کنید و هر مشکلی را برطرف می کنید ، در نهایت به یک وب سایت دوستانه سئو خواهید رسید.

تا اینجا فهمیدیم استراتژی هایی وجود دارد که در ساختن رتبه، اثرگذار است یا برای اجرا بسیار ساده هستند. تبلیغاتی هستند که محتوای وب سایت شما توسط خود گوگل به کاربران توصیه و توسط Taboola و Outbrain اجرا می شوند. وب سایت شما ایمن است و سریع در همه دستگاه ها بارگیری می شود. انتخاب نوع نمایش کلمه کلیدی بسیار حائز اهمیت است شما به 3 صورت میتوانید کلمه کلیدی خود را در نمایش تبلیغات محدود کنید. هنگامیکه بازار هدف خود را بشناسید و دقیقاً بدانید که مخاطبان شما چه مشکل و یا نیازی دارند که شما می تونید به آنها کمک کنید، در این صورت با این تبلیغات خیلی سریعتر از چیزی که فکرش را بکنید مخاطبان خود را ترغیب میکنید که روی تبلیغ شما کلیک کنند. شما با گوگل ادز میتوانید، تبلیغات خود را بر اساس جنسیت کاربران، سن، شهر، شغل و علایق آنها نیز بهینه کنید. علاوه بر استور های اپلیکیشن، تبلیغات اپلیکیشن شما در یوتیوب، نتایج جستجوی گوگل و دیگر سایتها و اپلیکیشنهایی که در زمینه تبلیغات با گوگل همکاری میکنند و عضو شبکه ادسنس و ادموب هستند نمایش داده میشود.

در این مرحله باید میانگین بودجهای را که میخواهید روزانه برای تبلیغ هزینه شود، در Budget مشخص کنید. در پلنهای تبلیغات مدیریت شده گوگل ادز کمپینهای تبلیغاتی مورد نیاز مشتری توسط تیم متخصص ایجاد و روزانه مورد ارزیابی و بهینه سازی قرار میگیرد. در صورتی که اکانت گوگل ادز شما دچار مشکل فنی شود، تیم جی ادز به عنوان پل ارتباطی بین شما و شرکت گوگل عمل کرده و مشکل شما را پیگیری و حل میکند. همینطور صرفه جویی در هزینه ها و پیگیری دقیق کمپین های تبلیغات کلیکی باعث شده تا خیلی از کسب و کارهای اینترنتی از این روش تبلیغاتی برای جذب مخاطبان هدفمند تر استفاده کنند.

خب، میدانیم هیجانزدهاید که توانستید کمپین تبلیغاتی خود را در گوگل راهاندازی کنید. کنترل هزینه تبلیغات در گوگل ادز در دستان شماست! در این حالت با هزینه تبلیغات کمتر نرخ تبدیل کاربر و مشتری را بالا ببرید. برای مثال میتوان تبلیغات را به افرادی که قبلا از سایت شما تبلیغ کردهاند نمایش داد و یا میتوان با نمایش تبلیغات هدفمند به افرادی که محصول یا خدمات شما را به سبد خرید اضافه کردهاند، اما هنوز تبدیل به مشتری نشدهاند، آنها را تبدیل به مشتری کرد. متدها و ابزارهای متنوعی برای افزایش آگاهی از برند وجود دارد؛ از کارآمدترین آنها میتوان به سرویس تبلیغات کلیکی گوگل یا گوگل ادز (Google Ads) اشاره کرد. چون در گزینهها برای انتخاب ایران موردی وجود ندارد باید All countries and territories و برای زبان هم حتماً Persian را انتخاب کنید تا تبلیغ شما به فارسیزبانان هم نشان داده شود. چگونه سایت خود را در اینترنت تبلیغ کنیم و چه راههایی برای تبلیغات رایگان در اینترنت وجود دارد؟

تبلیغات تعاملی جیمیل در تبهای Promotions و Social اینباکس نمایش داده میشود. ازاینجا، بسته به نوع کمپینی که انتخاب میکنید، گزینههای جدیدی برای شما نشان داده میشود که باید اطلاعات آن را وارد کنید. تمام خدمات آژانس تبلیغاتی جی ادز همراه با پشتیبانی ارایه میشود. اگر این روش خیلی برای شما کاربردی نیست و قصد دارید از امکانات بیشتری از Google Adwords استفاده کنید تا کمپین دقیقتر و هدفمندتری داشته باشید، در ادامه با ما همراه باشید. شما بازاریابان عزیز در صورتی که قصد دارید یک کمپین تبلیغاتی هدفمند با استفاده از گوگل ادوردز داشته باشید، هم برای شارژ کمپین خود و هم مدیریت آن، میتوانید با شمارهی ۴۵۱۹۵۰۰۰ برای ارتباط با کارشناسان ما و دریافت مشاوره تماس حاصل فرمایید.

این مکان میتواند نزدیک به یک آدرس خاص مانند یک فروشگاه یا محلی خاص باشد. بهترین روش دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین، تبلیغات در گوگل بهترین سایت تبلیغ در گوگل است. یکی از راه هایی که افراد برای معرفی محصولات خود استفاده می کنند بازاریابی دیجیتال یا تبلیغات اینترنتی است. یکی از راه های افزایش سریع تعداد کاربران اپلیکیشن ایجاد کمپین اپلیکیشن در گوگل ادز است. کمپین اپلیکیشن، راهکاری همهجانبه و یکپارچه برای افزایش تعداد نصب و به طبع آن افزایش درآمد اپلیکیشن است. با ثبت تبلیغات رایگان در این سایت میتوانید تعداد بازدیدهای سایت خود را بالا ببرید. این وبسایت از قدیمترین سایتهای تبلیغات کلیکی در ایران است که در سال 1391 شروع به کارکرد. شما می توانید کل مدیریت و اجرای کمپین تبلیغاتی خود را به ما بسپارید و روزانه از کارکرد کمپین خود گزارش دریافت کنید و یا اینکه تمامی کارها را خودتان انجام دهید و ما فقط حساب شما را شارژ کنیم.

کاربرانی که تبلیغات شما برایشان جذاب باشد، میتوانند آن را همانند ایمیلهای دیگر برای دیگران فوروارد کنند و یا با کلیک بر روی آیکون ستاره تبلیغ شما را ذخیره کنند. اساس این معیار بر نرخ کلیک آگهی، میزان تناسب کلید واژه و کیفیت صفحه فرود استوار است. با کلیک بر روی Explore Your Account پنل گوگل ادز را مشاهده خواهید کرد. ابزار گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) به شما اجازه میدهد تا مدت زمان دریافت بیشترین ترافیک سایت را مشاهده کرده و برنامه تبلیغات خود را بر آن اساس، تنظیم کنید. در اینجا رویکردهای بیشتری برای ایجاد Google Ads وجود دارد.

جیادز برای اجرای کمپینهای تبلیغاتی هدفمند بر روی دستگاههای مختلف میتواند شما را همراهی کند. سپس بر روی Submit کلیک کنید. حساب کاربری – گزینه “دارم” را تیک بزنید و سپس نام کاربری و رمز عبور خود (همان آدرس جیمیل و پسورد آن) را در کارد های پایین وارد کنید. سپس در استراتژی Bidding نوع قیمتگذاریای را که ترجیح میدهید، انتخاب کنید. به محض جست جو توسط کاربر، گوگل کلمات کلیدی مرتبط در کمپین تبلیغاتی شرکتهای مختلف را تشخیص میدهد و وارد مزایده میکند. افرادی که قبلا از طریق کانالهای مختلف با کسب و کار شما آشنا شدهاند، در بازدیدها و تعاملهای بعدی با احتمال بیشتری تبدیل به مشتری میشوند. کاربران از طرق مختلفی با اپلیکیشن شما آشنا میشوند. بیشک اجرای کمپین اپلیکیشن بهترین و ارزانترین راه برای افزایش تعداد نصبهای اپلیکیشن شماست. در تبلیغات گوگل هرچقدر سقف بودجه روزانه تبلیغات شما و در واقع هزینه تبلیغات گوگل شما بیشتر باشد، گوگل آگهی تبلیغاتی شما را به تعداد دفعات بیشتری نمایش می دهد. شما فقط با این ویژگی موجود در سرویس می توانید روزانه ۱۰۰ دلار درآمد داشته باشید.

4. در بالای جدول ad statistics (آمار آگهی ها)، روی منوی کشویی Edit (ویرایش) کلیک کنید. استفاده از این رسانه ها برای تمرکز روی فروش محصولات مناسب است، اما در صورتی که آگهی ایجاد شده شما برای مخاطبین هدف ارائه شوند. اکانتهای مدیریت شده و اختصاصی گوگل ادز که توسط جی ادز (بهعنوان پارتنر گوگل) ایجاد میشوند، واجد شرایط دریافت پروموشن گوگل (120 دلار اعتبار هدیه) هستند. همچنین میتوانید آدرس وبسایت خود را هم وارد کنید تا گوگل از آن به عنوان یک فیلتر عمل کند و کلمات کلیدی نامرتبط را پیشنهاد ندهد. گوگل ادوردز که نام دیگر آن تبلیغات گوگل ادز می باشد یک سرویس تبلیغاتی ارائه شده توسط شرکت معتبر گوگل می باشد که به کاربران اجازه میدهد تا با پرداخت هزینه های مشخص به تبلیغات در گوگل پرداخته و از این طریق کالاها و خدمات خود را تبلیغات نمایند و مشتریانی بیشتر را به سمت کالاها و یا خدمات خود سوق دهند. تبلیغ در گوگل به صورت متنی می باشد که در نتیجه کالا و خدمات مورد نظر بهتر دیده شده و مشتریان بیشتری به سمت این کالاها و خدمات هدایت می گردند. پاسخ به این پرسش که آیا تبلیغات گوگل برای کسبوکار شما مناسب است یا نه بستگی به این دارد که چقدر سریع میخواهید ترافیک را به وبسایت خود هدایت کنید.

این کیفیت براساس معیارهایی همچون نرخ کلیک( CTR)، مرتبط بودن کلمات کلیدی با آگهی و لندینگ پیج و سابقه عملکرد شما در صفحه نتایج گوگل اندازه گیری می شود و یک امتیاز به وب سایت شما تعلق می گیرد. این ویژگی گوگل به افراد امکان می دهد کسب و کار شان را در نتایج جستجوی گوگل و شبکه آن تبلیغ کنند. برای آنکه بتوانید در برابر دیدگان مشتریان خود قرار بگیرید، بایستی در صفحه اول گوگل حضور داشته باشید. صفحه اول نتایج گوگل را تصاحب کنید! هر چه فرآیند کار ساده تر باشد نتایج بهتری به دست می آید و جذابیت تبلیغات آنلاین برای کسب و کارهای کوچک تر هم افزایش خواهد یافت. به نظر میرسد که ساخت تبلیغات واقعی ازاینجا جدیتر و حتی سرگرمکنندهتر میشود. از هر حساب کاربری تبلیغدهنده تنها یک کلمه وارد هر مزایده میشود.