با اپلیکیشن فرمون آنلاین استعلام خلافی بگیر

به راحتی با ابزاری که در بالای صفحه است خلافی بگیرید. با این توضیح توجه داشته باشید که خلافی خودرو یا موتور بلافاصله پس از پرداخت از لیست خلافی ها پاک نمی مجله خبری mycarrental شود. محتویات این بخش از سایت آفلاین بوده و به هیچ وجه به بانک اطلاعاتی پلیس راهور متصل نمی باشد و یک نسخه بروزرسانی شده از سامانه اجرائیات پلیس راهور می باشد. علی رغم سهولت این روش از آنجا که بخش استعلام خلافی اغلب در دسترس نمی باشد و یا کد کپچا به درستی عمل نمی کند، استعلام خلافی از این طریق اغلب با مشکل مواجه است. بنابراین اگر مالک خودرو نیستید باید ابتدا با اطلاعات مالک خودرو در سامانه سخا ثبت نام کنید تا بتوانید خلافی را استعلام کنید. با داشتن این شناسهها میتوانید از طریق سایت اکثر بانک ها و یا دستگاه ATM خلافی خودروی خود را پرداخت کنید. همچنین تعرفه رسیدگی غیر حضوری اجراییات ۳۳۰۰ تومان است و مبلغ ۳۰۰ تومان هم بابت هر ردیف خلافی که قابل اعتراض باشد از شما دریافت می کنند. اگر پرینت لیست جریمه های شما بیش از ۳ برگ باشد به ازای هر برگ پرینت مبلغ ۱۵۰۰ تومان از شما دریافت می شود.

توقیف خودرو و دو برابر شدن مبلغ خلافی از جمله جرایمی است که در صورت عدم پرداخت به موقع خلافی به عنوان مجازات درنظر گرفته شده است. باقی خلافی را می توانید در فرصتی دیگر و قبل از اتمام موعد پرداخت تسویه کنید. در این مقاله تمامی راه های استعلام خلافی را بررسی کردیم. اگر به هر دلیلی با ابزار بالا موفق به استعلام خلافی خودرو خود نشدید می توانید با روشهایی که در ادامه توضیح می دهیم به راحتی خلافی بگیرید. اگر با ابزاری که در ابتدای همین صفحه برای استعلام خلافی وجود دارد، تنها یکبار خلافی خودرو خود را استعلام کنید. اما در جریمه های دوبرگی و جریمه های دوربین مبلغ جریمه بعد از گذشت ۶۰ روز و در صورت پرداخت نشدن دو برابر نمیشود. در جریمه های تسلیمی، الصاقی و خودداری مبلغ جریمه بعد از گذشت ۶۰ روز در صورت پرداخت نشدن دوبرابر میگردد. لذا خیلی از رانندگان به دنبال اعتراض به خلافی خودرو و کم کردن خلافی هستند که در این مطلب توضیح داده شده است. نحوه کم کردن خلافی خودرو چگونه است؟ کافیست یک یا چند مورد خلافی یا تمام جرایم را انتخاب و گزینه پرداخت را بزنید. در مرحله بعد یک گزینه (استعلام خلافی خودرو) می بینید که برای دریافت خلافی ماشین خود باید عدد ۱ را ارسال نمایید.

طبق توضیح راهور: بدلیل حجم بالای داده ها و عدم ارتباط آنلاین به بانک اصلی ، در حال حاضر بهنگام رسانی اطلاعات بصورت هفتگی مصوب و اجرا گردیده مجله خبری mycarrental است . دقت کنید که حتما به زبان انگلیسی و حروف لاتین را به صورت بزرگ وارد کنید که دچار مشکل نشوید. اکثر ماموران با استفاده از دست افزار و به شکل هوشمند اقدام به ثبت جریمه رانندگی میکنند اما در مواردی که قبضها به شکل کاغذی صادر می شود برخی از این جرایم کاغذی از یک تا پنج روز طول میکشد تا روی سیستم ثبت شود. پس از ورود به بخش استعلام تخلفات در سایت راهور، باید در سامانه سخا ثبت نام کنید. با توجه به شیوه های نوین ثبت تخلفات رانندگی، راه گریزی برای عدم پرداخت خلافی وجود ندارد. ۱۰ خلافی ماشین خود را اینترنتی مشاهده کنید. در این مرحله ۲ انتخاب دارید؛ اگر فقط مبلغ خلافی خودرو را میخواهید عدد ۱ را انتخاب کنید و مبلغ را مشاهده کنید.

در این روش پس از تماس با این شماره ( عزیزان شهرستانی با وارد کردن پیش شماره ۰۲۱ تماس بگیرند) به تلفن گویا متصل شده و عدد ۱ برای وصل شدن به استعلام تخلفات رانندگی، عدد ۲ استعلام صدور گواهینامه و عدد ۳ مربوط به استعلام صدور کارت ماشین است که با شماره گیری عدد ۱ به بخش استعلام خلافی وصل می شوید. میتوانید از اطلاعات موجود در اس ام اس خلافی ماشین برای پرداخت جریمه توسط یکی از بسترهای الکترونیکی (درگاه پرداخت اینترنتی ، دستگاه کارت خوان و کدهایUSSD ،…) اقدام نمایید. اگر کارت ماشین خودرو را گم کرده اید می توانید با شماره VIN که در برگه سبز خودرو یا سند خودرو نیز درج شده است خلافی خودرو را استعلام کنید. برای دریافت میزان جریمه کافی است کد هفده رقمی VIN موجود بر سند یا کارت ماشین را به شماره پیامک خلافی خودرو به شرح ذیل ارسال نمایید. همچنین به یاد داشته باشید کدهای USSD به خاطر مسائل امنیتی در صورت نگرفتن پاسخ بعد از چند ثانیه ارتباطشان قطع میشود، بنابراین بهتر است بدون معطلی کد VIN را وارد کنید.