بازگشت قیمت خودرو به روند نزولی

به گزارش فرتاک نیوز،

بازگشت قیمت خودرو به روند نزولی

 منبع

اما در هفته گذشته با توقف سقوط آزاد دلار، بازار خودرو هم از همان روند نزولی تدریجی خود کناره‌گیری کرد. تا امروز که بار دیگر برخی از خودروها شاهد افت‌های جزیی شدند. این کاهش قیمت در خودروهای داخلی که رندتر هستند (بیشتر معامله می‌شوند) جدی‌تر بود. به نحوی که شاخص قیمت خودروهای داخلی بورسان ۰.۴ درصد افت داشت در حالی که شاخص قیمت خودروهای چینی تنها ۰.۱ درصد کاهش یافت.

امروز شاخص کل قیمت خودرو بورسان (که تغییرات قیمت سبدی از خودروهای صفر ایرانی و چینی در بازار کشور را دنبال می‌کند) افت ۰.۳ درصدی داشت که بیشترین کاهش آن از ۳۰ مرداد (حدود یک هفته اخیر) محسوب می‌شد. این اتفاق در حالی افتاد که امروز بازار ارز هم روند نزولی نداشت و دلار حتی رشد هر چند اندک ۶۰ تومانی را تجربه کرد و به ۲۸۶۶۰ تومان رسید.

قیمت خودرو اگرچه با روند نزولی اخیر دلار (نزول از حدود ۳۲ هزار تومان تا کف ۲۸ هزار تومان) نزولی شد اما بازار خودرو در رکود و حالت انتظاری به سر می‌بُرد و نوسانات کمتری را نسبت به نرخ ارز تجربه می‌کرد. البته بخشی از این حالت رکودی به دلیل انتظار برای آزادسازی واردات خودرو و همچنین حذف قرعه‌کشی نیز هست.