انواع پژو ۲۰۶ در بازار ایران

در همین زمان بود که گروه خودروسازی ایران خودرو تصمیم گرفت تا تولید پژو ۲۰۶ ایرانی را بدون قطعات منفصله از پژو، تولید این محصول را با همکاری چینیها پیش گیرد. تیپ۴ تنها و اولین مدل از ۲۰۶ بود که به صورت دنده اتوماتیک وارد بازار شد و در ابتدا با هرف عرضه به معلولان و جانبازان در نظر گرفته شد. گروه خودروسازی پژو فرانسه تاکنون این مدل پرطرفدار جهانی را به کشورهایی همچون فرانسه، آرژانتین، چین، مالزی، برزیل، انگلستان، اروگوئه، شیلی و ایران عرضه کرده است. این تغییرات شامل تبدیل فرمان از دو شاخه به سه شاخه، ارتقا سیستم صوتی به پخش CD، بزرگتر شدن صفحه نمایش بالای داشبورد و مجهز شدن به چراغ اخطارهای مربوط به نقصهای فنی است. از سال ۱۳۹۹ برخی نمونههای پژو ۲۰۷ با سقف پانوراما (شیشهای) و همچنین فرمان برقی به صورت سفارشی به مشتریان داخلی تحویل داده میشوند. این فکر چندان بیراه نبود و شرکت ایران خودرو از سال ۱۳۹۷ پژو ۲۰۷ صندوقدار را به متقاضیان تحویل داد. در این مدل نیز لوگوی پژو که شکل یک شیر را نمایش میهد با لوگوی روی فرمان همرنگ است. به طور کلی این مدل ویژگیهای فنی تیپ۲ و امکانات رفاهی تیپ ۵ بهره گرفته است.

ترکیب تیپ۲ و تیپ۵ از ۲۰۶، محصولی با نام پژو۲۰۶ تیپ۳ است. سیستم تهویه دستی، صندلی راننده و سرنشین با تنظیمات دستی، روکش صندلی پارچهای از جمله امکانات این دو مدل نسخه پژو ۲۰۶ صندوقدار محسوب میشوند. جعبه دنده این اتومبیل ۴ سرعته و شتاب صفر تا صد آن نیز ۱۱ ثانیه عنوان شده است. حداکثر قدرت و گشتاور حاصل از این پیشرانه معادل ۷۵ اسب بخار و ۱۱۸ نیوتن متر عنوان شده که شتابی در حدود ۱۴ ثانیه را به این خودرو ۱۰۵۴ کیلوگرمی بخشیده است. به مشتریان ایرانی تحویل داده شد اما در حال حاضر تنها نسخه وی ۸ این خودرو به عنوان فولترین تیپ در معرض مجله خبری mycarrental فروش قرار دارد. این مدل همچنین هفت دنده دستی و کمک فنرهای جلو و عقب هیدرولیکی دارد. این مدل هم ظاهر ارتقا یافتهتری نسبت به تیپ ۲ دارد و هم نسبت به تیپ۶ مصرف سوخت بهینهتری دارد، به همین دلیل انتخاب اول عاشقان ۲۰۶ است. از جمله مشخصات فنی این خودرو میتوان به حجم موتور ۱۳۶۰ سیسی، دیفرانسیل جلو و موتور دارای چهار سیلندر هشت سوپاپه اشاره کرد.

در ادامه به صورت مختصر نگاهی به مشخصات فنی و امکانات رفاهی و ایمنی تیپهای مختلف پژو ۲۰۶ صندوقدار خواهیم انداخت. پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما، جدیدترین مدل هاچبک کوچک ایران خودرو است که مشخصات و قیمت آن در بهار ۱۴۰۱ اعلام شده است. زیرا این مدل به صورت قطعات آماده یا همان SKD وارد ایران میشد که ایران خودرو فقط این قطعات را مونتاژ و خودرو مذکور را به بازار عرضه میکرد. سری معمولی این ماشین از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۹۱ تولید میشد و با اضافه شدن سقف شیشهای تولید آن از سال ۱۴۰۱ دوباره آغاز شده است. بنابراین پژو ۲۰۶ صندوقدار با صرف هزینههای فراوان در سال ۱۳۸۶ به صورت مشترک با کمپانی فرانسوی به تولید رسید. پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما از همان پیشرانه ۱.۴ لیتری با قدرت ۷۵ اسب بخار استفاده میکند که در مدل قدیمی وجود داشت. چرا که پس از ورود موفق این مدل و خانواده محبوبش به ایران از همان سال ۱۳۸۰، گروه خودروسازی ایران خودرو تولید این مدل را در کنار سایر تولیدات این شرکت به دست گرفت. نکته: با خروج پژو از ایران و پایان قراردادش با ایران خودرو، تولید تیپ ۶ نیز متوقف شد و این مدل به آرزوی ایرانیها تبدیل شد؛ چرا که با ورود مجدد پژو به ایران پس از برجام، بازهم علاقه ای برای تولید تیپ ۶ مشاهده نشد و عمر این مدل به سه سال محدود شد.

این خودروی فرانسوی در همان روزهای اول ورودش به بازار ایران، توانست دل جوانان ایرانی را بدست آورد و به یکی از محبوبتترین خودروهای بازار تبدیل شود. نکته: در حال حاضر تیپهای یک، سه، چهار و شش از گروه هاچبک ۲۰۶ دیگر تولید نمیشوند. به گزارش خودرو۴۵، پرفروشترین محصول برند پژو در دهه ۸۰ شمسی نیز توانست یکی از مهمترین محصولات تاریخ صنعت خودروسازی ایران شود. تیپ یک اولین پژو ۲۰۶ عرضه شده به بازار ایران محسوب میشود. البته در حال حاضر هنوز انواع خودرو ۲۰۶ کارکرده در بازار با هیجان هرچه بیشتر خرید و فروش میشود. مواردی همچون آینههای کناری برقی، شیشههای برقی عقب، تهویه مطبوع خودکار، ترمزهای دیسکی در هر چهار چرخ و چند امکانات دیگر علاوه بر تیپ ۵، در سایر مدلها همچون ۳، ۴ و ۶ نیز موجود است. از جمله امکانات این خودرو میتوان رینگهای فولادی، سنسور پارک عقب، سیستمهای ترمز ضد قفل ABS و توزیع نیروی ترمزEBD ، ترمز کمکی، ترمز دیسکی عقب به صورت سفارشی، مه شکن جلو و عقب، فرمان هیدرولیک، سیستم صوتی با کنترل پشت فرمان، سی دی پلیر، دو کیسه هوای جلو، تهویه اتوماتیک، صندلی راننده و سرنشین با تنظیمات دستی، روکش صندلی پارچهای و آینههای جانبی با تنظیم برقی اشاره کرد.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از مجله خبری mycarrental ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.