اقدامات حمایتی دولت از بورس | سهم مالیات دولت از فروش سهام


سهم مالیات دولت از فروش سهام از 0.

5 به 0.

1 درصد کاهش می یابد که این امر علاوه بر روان تر شدن معاملات، هزینه معاملات برای سهامداران خرد بازار سهام کاهش خواهد داشت.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازدنیای معدن ، پس از ارائه بسته 10 بندی حمایتی از بورس و رهایی گام به گام صنایع از جمله خودرو، تایر، سیمان و.

از قیمت گذاری دستوری، اقدامات دولت برای بازگشت اعتماد به بازار سهام ادامه دارد و طی روزهای گذشته کاهش 80 درصدی مالیات فروش سهام در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به تصویب رسید.

  در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا و با پیگیری سازمان بورس و به منظور حمایت از سهامداران، کاهش 80 درصدی مالیات فروش سهام به تصویب رسید تا سازمان بورس یک اقدام عملی دیگر در راستای حمایت از سهامداران و از بین رفتن بی اعتمادی به بازار سرمایه انجام داده باشد.

  پس از آغاز حمایت های جدی دولت از بازار سهام و احیای روند معاملات از سه هفته گذشته و بهبود شرایط بازار، اقدامات دولت ادامه دارد تا به فعالان بازار سرمایه اثبات شود که این بازار در اولویت برنامه های اجرایی دولت قرار دارد.

  * مالیات معامله در بورس چقدر شده است؟ در گذشته نرخ خرید و فروش سهام 1.

25 درصد بود که با کاهش 80 درصدی این رقم به 85 صدم درصد می رسد و این موضوع موجب کاهش کارمزد برای نوسان گیران و معامله گمنبع