افزایش قیمت دو محصول ایران خودرو به شکلی چشمگیر! + جدول قیمت دقیق پژو ۲۰۷i و تارا اتوماتیک

قیمت محصولات ایران خودرومنبع

 

 

هنوز به صورت رسمی جدول افزایش قیمت محصولات بر روی وبسایت ایران خودرو درج نشده و بدیهی است تا زمانی که جدول رسمی قیمت های جدید در وبسایت فروش ایران خودرو قرار نگیرد، همچنان این خودروساز فاکتورهای جدید را با قیمت های قبلی برای مشتریان صادر خواهد کرد. اما در این بین پرسشی مطرح می شود که در صورت افزایش قیمت رسمی محصولات ایران خودرو، وعده های وزیر صمت چه می شود؟ آیا افزایش قیمت هایی که گاهی ۵۰ درصد را هم می گذرانند، بر اساس وعده های وزیر است؟ منظور وزیر صمت در خصوص افزایش قیمت جزئی محصولات چنین ارقامی بوده است؟

 

 

اسب بخار نوشت؛ روز گذشته هم با اعلام قیمت پایه جدید محصولات ایران خودرو برای عرضه در بورس کالا، مشخص شد که این خودروساز برنامه افزایش قیمت جدیدی را در دستور کار خود گذاشته است. البته که هنوز مدیران ایران خودرو هیچگونه افزایش قیمت مصوبی را در بخشنامه های فروش عادی و فوق العاده اجرا نکرده اند. اما با توجه به اعلام قیمت پایه جدید خودروهای این شرکت در بورس کالا و از سویی انتشار بخشنامه فروش ویژه پرسنل ایران خودرو، گویا قرار است که این خودروساز در زمستان ۱۴۰۱، رشد قیمت چشم گیری را داشته باشد.

به گزارش مستقل آنلاین؛ گروه صنعتی ایران خودرو قیمت مصوب تارا اتوماتیک و پژو ۲۰۷i دنده ای سقف فلزی را به شدت افزایش داد.

 


نام خودرو قیمت قدیم (تومان) قیمت جدید در فروش پرسنلی (تومان)
پژو ۲۰۷i دنده ای سقف فلزی ۲۰۹.۱۵۴.۰۰۰ ۳۹۱.۷۸۳.۰۰۰
تارا اتوماتیک ۴۱۵.۶۷۲.۰۰۰ ۴۹۲.۵۳۸.۰۰۰

بر اساس شرایط فروش ارسالی توسط برخی پرسنل ایران خودرو، این خودروساز قیمت برخی محصولاتش را افزایش داده است. شرایط فروش های مخصوص پرنسل در چارچوب قوانین بوده و خودروسازان می توانند در قالب تسهیلات کارمندی، برخی خودروهای تولیدی خود را با قیمت مصوب به کارکنان خود بفروشند. حال در بخشنامه شانزدهم فروش ویژه تسهیلات پرسنلی ایران خودرو، قیمت تارا اتوماتیک و پژو ۲۰۷i رشد چشم گیری داشته است.

 

شاید در روزهای آتی با واکنش های منفی مشتریان و متقاضیان محصولات ایران خودرو، دوباره شاهد باشیم که تا برای مدتی، با وجود اعلام قیمت های جدید، این خودروساز دعوتنامه مشتریان قدیمی خود را بدون افزایش قیمت صادر کند.

بر اساس این بخشنامه، قیمت مصوب پژو ۲۰۷i دنده ای سقف فلزی به ۳۹۱ میلیون و ۷۸۳ هزار تومان رسیده است. همچنین تارا اتوماتیک هم قیمت مصوب ۴۹۲ میلیون و ۵۳۸ هزار تومان را در این بخشنامه دارد.