افت قیمت در خانواده «پژو 207» + جدول

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو ۲۰۷ دنده ای»، «پژو ۲۰۷ سقف شیشه ای»، «سمند LX» ، «سمند LX با موتورEF7 » و «سمند سورن پلاس»، «دنا معمولی» ، «رانا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ انتظار برای اعلام اسامی طرح جدید فروش خودرو در سامانه یکپارچه یکی از عمده دلایلی است که فعالان بازار رکود و آرامش در بازار خودرو را به آن نسبت می دهند و معتقدند که با توجه به این طرح بسیاری از خریداران به امید دستیابی به خودرو با قیمت کارخانه فعلا در انتظار نتایج قرعه کشی هستند و این امر موجب شده تا بازار بی مشتری بماند.

ایران خودرو 1 مردادمنبع

اما براساس ارزیابی ها در میان خانواده دنا امروز «دنا پلاس توربو اتومات» در بازار افتی ۲ میلیونی داشت و ۵۰۸ میلیون تومان قیمت گذاری شد؛ اما «دنا معمولی» امروز ۳۹۵ میلیون تومان قیمت خورد و تغییر قیمتی در بازار نداشت و از سوی دیگر «رانا پلاس» نیز در بازار ۳۰۲ میلیون دست به دست شد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که خانواده سمند امروز تغییر قیمتی در بازار نداشت و با این شرایط «سمند LX» در بازار ۳۰۵ میلیون تومان قیمت خورد و «سمندLX با موتورEF7» هم در بازار بدون تغییر ۳۵۱ میلیون تومان دست به دست شد. در میان خانواده سمند «سمند سورن پلاس» هم بدون تغییر ۳۵۰ میلیون تومان در بازار قیمت خورد.

از سوی دیگر اخباری که گام های مثبت در منطقه به گوش می رسد نیز بر این روند اثرگذار بوده و موجب شده تا بازار در آرامش بیشتری بسر برد.   

قیمت محصولات ایران خودرو

سامانه یکپارچه فروش خودرو، سایت متمرکز خرید خودرو است که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور تخصیص خودرو و ثبت نام خرید خودرو ایجاد شده است؛ تمام شرکت‌های خودروسازی اعم از دولتی و خصوصی باید محصولات خود را از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو عرضه کنند و متقاضیان نیز تنها با مراجعه به این سامانه می‌توانند برای خرید خودرو اقدام کنند.

با توجه به ارزیابی بازار می توان گفت «پژو ۲۰۷ دنده‌ای» در بازار امروز  ۳۹۷ میلیون قیمت خورد و ۲ میلیون تومان افت قیمت در بازار داشت و «پژو ۲۰۷ سقف شیشه ای» هم در بازار ۴۰۶ میلیون تومان قیمت گذاری شد و افت یک میلیونی را تجربه کرد.