افت قیمت خودرو تحت تاثیر سیگنال های برجامی + جدول

از سوی دیگر ارزیابی ها نشان دهنده آن است که «دنا پلاس توربو اتومات» امروز در بازار ۵۰۷ میلیون تومان بدون تغییر قیمت گذاری شد افتی ۲ میلیونی داشتند، از سوی دیگر رصد بازار نشان دهنده آن است که «دنا معمولی» امروز بدون تغییر ۳۹۵ میلیون تومان قیمت خورد و «رانا پلاس» هم بدون تغییر در بازار ۳۰۱ میلیون دست به دست شد افتی یک میلیونی در بازار داشت.

از سوی دیگر رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که خانواده سمند امروز تغییرات متوعی داشته. براساس ارزیابی ها «سمند LX» در بازار ۳۰۵ میلیون تومان قیمت خورد و ۲ میلیون تغییر قیمت داشت، «سمندLX با موتورEF7» هم در بازار ۳۴۸ میلیون تومان در بازار دست به دست شد و سه میلیون افت قیمت را ثبت کرد؛ اما «سمند سورن پلاس» در بازار ۳۴۲ میلیون تومان قیمت خورد و تغییر قیمت نداشت.

شب سرنوشت ساز برای بازار دلار وسکه ایران

ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که امروز خانواده ۲۰۷ در بازار افت یک تا ۲ میلیون تومان داشند. با این شرایط قیمت «پژو ۲۰۷ سقف شیشه ای» در بازار به ۴۰۶ میلیون تومان رسید و افتی یک میلیونی را ثبت کرد و «پژو ۲۰۷ دنده‌ای» هم در بازار امروز ۳۹۷ میلیون قیمت گذاری شد و ۲ میلیون کاهش قیمت داشت.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ به گفته فعالان بازار خودرو اظهارات امروز سخنگوی وزارت خارجه ایران درباره برجام یکی از دلایلی است که موجب شد تا علاوه بر نرخ دلار امروز شاهد کاهشی شدن قیمت خودرو در بازار باشیم.

ایران 24منبع

 وزیر امور خارجه اعلام کرد، اگر آمریکا با انعطاف واکنش نشان دهد، به توافق نزدیک هستیم و تا ساعت ۱۲ امشب آخرین جمع‌بندی خود را به صورت مکتوب به هماهنگ کننده اروپایی می‌دهیم. این خبر حتی از سوی روزنامه کیهان مطرح شد، بطوریکه این روزنامه امروز درباره برجام نوشت  از گوشه و کنار زمزمه توافق به گوش می رسد .

با توجه به اخباری که امروز در خصوص برجام مطرح شده بازار فاز انتظاری به خود گرفت و علاوه بر عقب گرد قیمت خودرو، خریداران هم از بازار خودرو کنار کشیدند و منتظر نتایج برجام ماندن. بطوریکه می توان گفت امروز بیش از آنکه چشم ها و گوش ها به دنبال قیمت های جدید باشد، همه منتظر نتیجه پیش بینی ها بودند.

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو ۲۰۷ دنده ای»، «پژو ۲۰۷ سقف شیشه ای»، «سمند LX» ، «سمند LX با موتورEF7 » و «سمند سورن پلاس»، «دنا معمولی» ، «رانا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.