اعلام قیمت اولین خودرو‌های وارداتی + لیست قیمت

اولین خودرو‌های وارداتی به زودی وارد کشور می‌شوند. لیست اسامی و قیمت خودرو‌های وارداتی اعلام شد.
به گزارش تجارت‌نیوز، نخستین خودرو‌های وارداتی محصولات کیا هستند که با قیمت کمتر از یک میلیارد تومان به بازار عرضه خواهد شد.

اولین واردکننده خودرو کیست؟

نکته جالب آن است که نام کوشا خودرو هیچگاه به عنوان واردکننده مجاز خودرو اعلام نشده بود. احتمالا این شرکت خصوصی بعدا به لیست ۱۲ واردکننده مجاز خودرو در سال ۱۴۰۱ راه یافته است. نکته جالب توجه، اما سرعت کوشا خودرو در پیش بردن فرآیند واردات است. در واقع شرکتی که پس از ۱۲ شرکت دیگر اجازه واردات خودرو را دریافت کرده، توانسته زودتر واردات خودرو را به مرحله اجرا برساند. حتی با وجود آنکه دولت از ابتدا اولویت واردات را به خودرو‌های زیر ۱۰ هزار دلار تخصیص داده بود.
کوشا خودرو توانسته است در دور جدید واردات خودرو، نمایندگی رسمی کیا، خودروساز مشهور کره‌ای را اخذ کند.

زمان ورود اولین خودروی وارداتی به کشور

با این حال، شنیده می‌شود که کوشا خودرو قرار است محصولات ۱۵ تا ۲۰ هزار دلاری کیا را وارد کند. بر این اساس، می‌توان انتظار واردات کیا سراتو، کیا ریو سدان و هاچبک، کیا سلتوس، کیا سول و کیا اپتیما را داشت.
تخمین قیمت خودرو‌های وارداتی کیا
در جدول زیر قیمت خودرو‌های کیا در کشور عمان (مبدا واردات) آمده است. با این حال، باید توجه داشت که قیمت‌های درج شده قیمت خرده‌فروشی کارخانه هستند و محتمل است نمایندگی رسمی کیا در ایران بتواند خودرو‌ها را به قیمت پایین‌تر از قیمت خرده‌فروشی وارد کند.

اقتصاد۲۴- نخستین خودرو‌های وارداتی محصولات کیا هستند که با قیمت کمتر از یک میلیارد تومان به بازار عرضه خواهد شد.
خودرو‌های ۱۵ تا ۲۰ هزار دلاری کیا به عنوان نخستین محموله وارداتی خودرو احتمالا تا پایان آذرماه به کشور می‌رسند. بیلبورد‌های جدید نصب شده در سطح شهر تهران نشان می‌دهد محصولات کیا و به احتمال زیاد سراتو نسل جدید اولین خودروی وارداتی سال ۱۴۰۱ خواهند بود.
لیست قیمت خودرو‌های وارداتی

منبع:‌تسنیممنبع

اعلام قیمت اولین خودرو‌های وارداتی + لیست قیمت

«کوشا خودرو» اولین شرکتی است که از خودرو‌های وارداتی خود به صورت رسمی رونمایی کرده است. این شرکت نسل جدید سراتو را با لوگوی جدید کیا روی بیلبورد‌های پایتخت برده و به نظر می‌رسد تبلیغ برای این خودرو را در فضای مجازی هم آغاز کرده است.

کیا سراتو ۲۰۱۸، ۲،۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا پیکانتو ۲۰۱۷، ۷۳۹،۰۰۰،۰۰۰
کیا ریو سدان ۲۰۱۷، ۷۳۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا ریو هاچ بک ۲۰۱۷، ۷۷۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا سراتو کوپ ۲۰۱۶، ۱،۰۵۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا کارنز ۲۰۱۷، ۱،۶۵۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا اسپورتیج ۲۰۱۷، ۳،۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا اسپورتیج ۲۰۱۸، ۳،۴۲۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا اپتیما ۲۰۱۷، ۲،۸۵۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا اپتیما هیبرید ۲۰۱۸، ۳،۰۵۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا سورنتو ۲۰۱۷، ۴،۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا سورنتو ۲۰۱۸، ۴،۷۰۰،۰۰۰،۰۰۰،

این خودرو‌ها احتمالا تا دو هفته دیگر (اواخر آذر) وارد کشور شوند.
کدام خودرو‌های کیا وارد می‌شوند؟
کوشا خودرو هنوز مشخص نکرده است که کدام محصولات خودروساز کره‌ای را وارد ایران خواهد کرد. اما با توجه به سقف ۲۰ هزار دلاری خودرو‌های وارداتی طبق آیین‌نامه واردات خودرو ۱۴۰۱، خودرو‌های پیکانتو، پگاس، سراتو، ریو سدان و هاچبک، سلتوس، سول و K ۵ (نسل جدید اپتیما) در این بازه قیمتی می‌گنجند.