اعلام زمان رونمایی از خودروی ارزان قیمت داخلی

 منبع

چگونه قرار است خودرویی توسط ایران خودرویی ها تولید شود که علاوه بر پاس کردن استانداردهای خودرویی بتوانند با قیمت تمام شده پایین و به اصطلاح اقتصادی تولید و روانه بازار شود؟

باید منتظر ماند دید اوایل مرداد ماه سال جاری از چه خودرویی رونمایی می شود و این خودروی ارزان قیمت با توجه به شرایط حاکم بر صنعت خودرو قرار است با چه قیمتی روانه بازار شود.

 

آن طور که پیش تر در اخبار آمده بود ایران خودرویی ها قرار است خودروی ارزان قیمتی را طراحی و رهسپار خطوط تولید خود کنند. رضا فاطمی امین نیز در این باره گفت طراحی و تولید خودروی اقتصادی حدود 18 ماه زمان می برد. وزیر صمت بیان کرد از اواخر سال گذشته برنامه ریزی برای تولید این خودروها را آغاز کردیم و در سال آینده خودروی اقتصادی وارد بازار می شود.

 

آن طور که منوچهر منطقی گفت سه مسیر برای عرضه خودروی ارزان قیمت به بازار مدنظر وزارت صمت است

 

 

واژه خودروی اقتصادی از سال گذشته و به دنبال دیدار ابراهیم رییسی از ایران خودرو و صدور 8 فرمان خودرویی توسط رییس جمهور به ادبیات خودرویی کشور اضافه شد. بعد از دیدار رییسی از خودروساز کیلومتر 14 مخصوص این کلید واژه مورد استفاده فاطمی امین نیز قرار گرفت. وزیر صمت دولت سیزدهم ابتدا از واژه اقتصادی برای واردات خودروهای زیر 10 هزار دلاری استفاده می کرد اما به تدریج پای اصطلاح خودروی اقتصادی به تولیدات داخلی نیز باز شد.  

اکو ایران : وزارت صمت به زودی از خودروی ارزان قیمت داخلی رونمایی می کند.

معاون حمل و نقل وزیر صمت گفت طی روزهای ابتدای مرداد ماه امسال به طور رسمی از خودروی اقتصادی داخلی رونمایی می شود.

اما این سوال مطرح است که در حالی که پراید و تیبا به عنوان ارزان ترین خودروهای موجود در کارخانه به دلایل فنی و عدم پاس کردن استانداردهای لازم یا به موزه رفته اند یا در مرحله خروج از خط تولید قرار دارند

 

 

 

معاون حمل و نقل وزارت صمت ادامه داد مسیر اول تولید خودروی اقتصادی در خطوط تولید خودروسازان داخلی است. مسیر دیگر همکاری با برندهای بین المللی خودروسازی به منظور طراحی خودروی اقتصادی و همکاری خودروسازان داخلی با آنها برای تولید این خودروها در داخل است. مسیر سوم هم واردات خودروهای ارزان قیمت است.