از پلیس امنیت تا پلیس ارشاد / اقتصاد ایران؛ میکروسکوپ و تلسکوپ / پشت پرده بیانیه ضد ایرانی اروپاییان

آن هایی که زندگی ایرانیان را با تلسکوپ نگاه می کنند روند گریز از وطن را در میان همه گروه های اجتماعی نمی بینند، آن ها که با تلسکوپ به زندگی ایران زمین نگاه می کنند نابودی اقلیم ایران را نمی بینند، آن ها که تلسکوپ بر چشم نهاده و با آن زندگی اقتصاد را نگاه می کنند هرگز نمی بینند از دست دادن منابع ثروت و درآمد کشور مثل بندرها، نفت و گاز و دریا و جاده و نیروگاه و ریل و راه چه خشکسالی بزرگی برای این مرزوبوم فراهم خواهد کرد.

خطوط قرمزما بازمی گردد به ضوابط کلانی که در سیاست خارجی ما تنظیم شده است: استقلال منطقه ای ایران، پیوند های خدشه ناپذیر ایران و گروه های مقاومت و مبارزه با سلطه آمریکا در منطقه، جملگی باید در ترسیم کنش و واکنش ما نسبت به دشمنان در نظر گرفته شود.

نگارنده بیش از سه دهه است این نوشته ها را به امید اینکه ایران ارجمند از گرفتاری ها بیرون آید به شکل های گوناگون و با استناد به واقعیت های تلخ یادآور می شوم، اما شوربختانه روزگار ایرانیان هر سال بدتر از سال پیش شده و می شود.

طبق مستنداتی که به صورت رسمی و غیر رسمی وجود دارد، طی ماه های اخیرلابی گری ها و مذاکرات مستمری از سوی موساد و مقامات رژیم صهیونیستی با مقامات آمریکایی و اروپایی صورت گرفته که در آن مقامات مستقر در کابینه فعلی رژیم صهیونیستی یعنی لاپید، بنی گانتزو همراهانشان خواستار تعویق احیای توافق هسته ای شده اند.

در عین حال، مقامات غربی در صدد لاپوشانی این رویکرد فرامتنی و تمرکز کاذب بر روی پاسخ منطقی و حقوقی ایران به طرح پیشنهادی اتحادیه اروپا برآمده اند.

که زمان زیادی هم از آن حوادث نمی گذرد، هدف را جامعه پدرسالار ایران قرار دادیم و از آن بسیار نوشتیم، اما در مساله امروز مهسا امینی، هدف به سمت پلیسی با نام گشت ارشاد نشانه می رود.

به عبارت بهتر، ما هم در برابر پازل دشمن باید پازلی را بچینیم که استخوان بندی و اسکلت اصلی آن را استراتژی ها و قطعات آن را تاکتیک های ما تشکیل می دهد.

دستکاری فرا متن مذاکرات با هدف امتیازگیری در متن مذاکرات، روشی است که بازیگران غربی بار ها آن را در تقابل با کشورمان (خصوصا طی یک سال و نیم اخیر) امتحان کرده اند.

از پلیس امنیت تا پلیس ارشاد محدثه کاظمی طی یادداشتی در شماره امروز اعتماد با عنوان از پلیس امنیت تا پلیس ارشاد نوشت: از کودکی در ذهن مان شعری حک شد که شبا که ما می خوابیم، آقا پلیس بیدار به این معنا که پلیس با آن لباس مخصوص و پر ابهتش، امنیت را ایجاد می کند و بهترین پناه است، اما چند سالی است که پلیس با گسترده کردن نام خود، در نگاه مردم دچار تغییر معنا شده است.

در صورتی که حقیقت گویان بر کار خود اصرار داشته باشند و بخواهند با یادآوری ها راه را از بیراهه نشان دهند شاید روش های دیگری برای ساکت شدن به کار افتد.

اما اگر کسانی باشند که برای رد گم کردن و اینکه بر چشم ها خاک بپاشند و شهروندان را به دوردست ها بکشانند و برایشان رویابافی کنند برای دیدن جامعه ای که خود را حاکم بر آن می دانند از تلسکوپ استفاده کرده و میکروسکوپ را کنار می گذارند.

انعکاس این درک راهبردی را می توان در مذاکرات وین نیز به خوبی مشاهده کرد.

هر دو ابزار ساخته شده از سوی انسان اگر برای کاری که ساخته شده اند استفاده شوند بسیار سودمندند و عقل و منطق نیز چنین فرمان می دهند.

این فرمول رفتاری قبلا مسبوق به سابقه بوده است.

جایی که جمهوری اسلامی ایران هرگز در برابر مطالبات حقوقی و منطقی خود مانند لزوم مختومه شدن پرونده های ادعایی آژانس قبل از اجرایی شدن برجام و لزوم ارائه تضمین های اعتباری به شرکت های خارجی جهت سرمایه گذاری پروسه محور در ایران عقب نشینی نکرده و نخواهد کرد.

به نظر اگر می خواهیم هر بار علامت تعجب جلوی آموزش و توجیه ثبت نشود و آموزش به معنای واقعی کلمه باشد باید کار ریشه ای و ایجابی انجام داد، نه صرفا تمرکز بر سلب باشد آن هم با قوه قهریه و پلیس که کار و تخصصش چیز دیگری است و تمرکزش باید جمع کردن ناامنی فزاینده کف خیابان باشد نه گشت ارشاد! نتیجه اصرار بر این مسیر غلط به شکستن حرمت پلیس و اتوریته آن ختم خواهد شد که خودش ضدامنیت است.

قطعا دستگاه دیپلماسی کشورمان در رصد و تحلیل رفتار ها و مواضع بازیگران غربی باید پیوستگی مطلق واشنگتن، تروییکای اروپایی و آژانس را از یک سو و تاثیرپذیری مستقیم آن ها از رژیم اشغالگر قدس در نظر بگیرند.

تروییکای اروپایی با صدور این بیانیه عملا به رژیم صهیونیستی اعلام کرده اند که تسلیم لابی گری های تل آویو شده اند؛ بنابراین مخاطبان واقعی این بیانیه لابی های صهیونیستی هستند.

بازی این سه بازیگر در هم افزایی مطلق با یکدیگر تعریف می شود.

پلیس محافظ جان، این بار پناه نیست و باید از او گریخت! پلیسی که سرمایه اجتماعی کشور محسوب می شد و در کنار سرمایه انسانی و مالی یکی از سرمایه های اساسی برای پیشبرد کشور و توسعه لازم و ضروری بود، امروز نقش خود را به ترس گره زده و دچار نوعی خشونت رفتاری و گفتاری شده است، در واقع شخصیتی شده است که در مناسبات خود، کردارش را بر محور عمل و تاثیر زورمندی شکل می دهد و با خشونت گفتاری که هدف اصلی آن کنترل ذهنیت و القای ذهنیت خود است، اعتماد به نفس را زائل می کند و این چنین یکی از ارکان سرمایه ای کشور مخدوش شده است.

اگر جدی تر و عمیق تر فکر و اقدام نکنیم به یک دور باطل می رسیم، موج ماجرای مهسا امینی امروز و فردا فروکش می کند، همه این بحث ها خاموش می شود تا خطای بعدی که قریب الوقوع است و این وسط فقط سرمایه اجتماعی کشور فرسوده شده است و بی اعتمادی که نسبت به پلیس بیش از پیش ریشه خواهد کرد! اقتصاد ایران؛ میکروسکوپ وتلسکوپ روزنامه جهان صنعت طی یادداشتی در شماره امروز با عنوان اقتصاد ایران؛ میکروسکوپ و تلسکوپ نوشت: انسان برای شناخت ریز ترین پدیده های گیتی ابزاری به نام میکروسکوپ ساخته و برای دیدن پدیده های بزرگ و دور از زمین نیز تلسکوپ را پدیدار کرده است.

ارشاد و هدایت! سپردن تشخیص اینکه چه کسی نیازمند توجیه و آموزش است، به سلیقه شخصی نیروی انسانی احتمالا غیرمتخصص آغاز اشتباه نیست، مشکل اصلی شروع فرآیند با بعد سلبی ماجرا و انداختن تمام بار به دوش پلیس است.

در این صورت آن ها به هر فرد یا گروهی که واقع بینانه رفتار کرده و با میکروسکوپ به زوایای پنهان زندگی اقتصاد ایران نگاه کرده و گرفتاری های پرشمار را می بینند و یادآور می شوند برچسب بدخواه، همراه متخاصمان، نئولیبرالیسم، سیاه نما و گزافه گو می زنند.

واقعیت این است که زندگی بخش واقعی اقتصاد ایران را اگر با میکروسکوپ بررسی کنیم صد ها درد و بیماری را در جای جای جسم و روانش می بینیم، اما تلسکوپ داران آن ها را یا نمی بینند و یا وعده می دهند در یک دوره بلند مدت همه این سختی ها به آسانی گرایش می یابند و شاید در ژرفای وجود خود با اندیشه هایی که دارند از شهروندان گلایه هم داشته باشند که چرا اینقدر توقع دارند.

ایرانیان هرگز این روز های سخت را از یاد نخواهند برد.

در مرگ رومینا ها و.

خرید زمان از سوی غربی ها، معطوف به دو نقطه کانونی یعنی انتخابات سراسری در اراضی اشغالی و انتخابات میاندوره ای کنگره در آبان ماه صورت می گیرد.

در این معادله، آمریکا از آژانس و تروییکای اروپایی خواسته است تا باهدف خرید زمان و تامین خواسته های رژیم اشغالگر قدس، با صدور بیانیه های هشدار آمیز محیط مذاکرات را به ضرر ایران تغییر دهد.

فراموش نکنیم آنچه بازی این شبکه ضد ایرانی را بر هم خواهد زد، اصرار ما بر ضوابط و خطوط قرمز راهبردی است.

مداخله جویی پلوسی این بار در ایروان، راه حل چند بعدی برای معضل مسکن، بازی اروپاییان با اعصاب اوکراینی ها، کاهش قیمت خودرو، رویایی دست نیافتنی؟ تماس تلفنی رییسی با خانواده مهسا امینی، – در ادامه تعدادی از یادداشت ها و سرمقاله های منتشره در روزنامه های امروز را مرور می کنیم؛ پشت پرده بیانیه ضد ایرانی اروپاییان حنیف غفاری طی یادداشتی در شماره امروز رسالت با تیتر پشت پرده بیانیه ضد ایرانی اروپاییان نوشت: تروییکای اروپایی و آمریکا بازی ضد ایرانی و هدفمندی را در سایه تاکتیک خرید زمان آغاز کرده اند.

در این معادله ما شاهد سه بازیگر هستیم: آژانس بین المللی انرژی اتمی، آمریکا و تروییکای اروپایی.

بیانیه اخیر تروییکای اروپایی و تاکید مداوم افرادی مانند جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر عدم امکان انعقاد توافق جدید طی هفته های آتی، ناظر بر همین مطالبه صهیونیست ها مطرح شده است.

کلید واژه ها: اروپاییان – اروپایی – ضد ایرانی – ایرانی – پشت پرده – انتخابات میاندوره ای – بیانیه – انتخابات – تروییکای اروپایی – یادداشت – پرده – اراضی اشغالی – امروز – پلیس امنیت – تماس تلفنی – میکروسکوپ – کاهش قیمت – پلیس – بازی – غربی – زمان – خرید – آبان ماه – هدفمندی – سرمقاله – خانواده – روزنامه – تاکتیک – مداخله – آمریکامنبع

هنگامی که آن ها به کسب وکار و معیشت شهروندان و نیز گرفتاری های بنگاه ها و بخش های واقعی اقتصاد و فساد و رانت ها با تلسکوپ نگاه می کنند چیزی نمی بینند.

همین امروز اگر با میکروسکوپ نگاهی به صنعت غذایی کشور، صنعت لوازم خانگی، صنعت خودرو، صنعت پوشاک، صنعت کشتی سازی، صنعت فلزات اساسی و… بیندازیم و انصاف و جوانمردی داشته باشیم و این صنایع را با میانگین کشور های نوظهور صنعتی مقایسه کنیم باید از درد بمیریم.

پلیسی که ماموریت محول شده اش با وظایف و مسوولیت تعریف شده جهانی پلیس مرتبط نیست.