ادعای پنتاگون: اوکراین دست برتر را در برابر روسیه دارد |

– لوید استین وزیر دفاع و رییس پنتاگون ادعا اکرد اکنون اوکراین دست برتر را در برابر روسیه دارد و مسکو به دلیل کاهش توان نظامی به ایران و کره شمالی متوسل شده است.

اوکراینی ها تلفات قابل توجهی به روس ها وارد کرده اند و آنها موجودی خودروهای زرهی روسیه را به گونه ای که هیچ کس تصورش را نمی کرد به اتمام رسانده اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا؛ لوید آستین وزیر دفاع دولت جو بایدن روز سه شنبه به وقت محلی در جلسه استماع کمیته نیروهای مسلح مجلس سنا ادعا کرد: اوکراین اکنون در برابر روسیه دست برتر دارد.

پیش از این ، جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه را متهم کرد: درحالی که یک سال از جنگ اوکراین میگذرد، او مسیر خود را تغییر نداده و فقط به یافتن راه های جدید بیرحمانه و خشونت آمیز برای کشتن اوکراینی ها، تخریب شهرهای اوکراین و محو کردن اوکراین از روی نقشه به عنوان یک حاکمیت مستقل فکر می کند.منبع

وزیر دفاع آمریکا افزود: اوکراینی ها تلفات قابل توجهی به روس ها وارد کرده اند و آنها موجودی خودروهای زرهی روسیه را به گونه ای که هیچ کس تصورش را نمی کرد به اتمام رسانده اند.

رییس پنتاگون ادامه داد: روسیه به دلیل کاهش توان نظامی به ایران و کره شمالی متوسل شده است.