آنتی اسکالانت آنتی اسکالانت رسوب زدا محلول پاک کننده ممبران هوبارت شیمی

آنتی اسکالانت آنتی اسکالانت رسوب زدا محلول پاک کننده ممبران هوبارت شیمی

آنتی اسکالانت مطابق نامش ضد رسوب است و از گرفتگی ممبران های RO جلوگیری می کند. با گذشت زمان به دلیل وجود نمک‌های محلول در آب ورودی به سیستم اسمز معکوس، محل‌های عبور آب از غشا دچار گرفتگی شده و به اصطلاح scaling به وجود می‌آید. آنتی اسکالانت آویستا محصولی از برند Avista Vitec است که در گالن های 25، 230 و 1100 کیلوگرمی با کیفیت و قیمت مناسب به فروش می رسد. این ماده ضد رسوب ممبران، از تشکیل کلیه رسوبات آلی و معدنی نظیر کلسیم کربنات، کلسیم سولفات، باریم سولفات، فلوراید کلسیم، استرانسیوم سولفات و نیز رسوبات سیلیکا جلوگیری می آنتی اسکالانت کند. آنتی اسکالانت های آویستا به دلیل ماهیت مواد تشکیل دهنده خود با انواع مواد آلی کاملا سازگار بوده و حتی در دوزهای تزریق پایین نیز عملکرد خوبی دارند. آنتی اسکالانت های آویستا دارای انواع و مدل های مختلفی نظیر مدل Vitec 4000، 2000، 3000 و Vitec 1000 می باشند و پرفروش ترین محصولات آن مدل های 5000Vitec ، 5100 و 5300 می باشد.

  • با این وجود در اکثر این پمپ ها از تغییر فرکانس تزریق نیز برای تنظیم دبی استفاده می گردد.
  • شرکت عمران سازان مهاب دارای نمایندگی رسمی از شرکت Dequest کانادا می باشد.
  • دسته بندی دیگری از آنتی اسکالانت ها هم وجود دارد که بر اساس پایه ( پلیمری یا فسفونات ) تقسیم بندی می شوند.

این نوع آنتی اسکالانت ها وزن مولکولی بالایی دارند و از تشکیل رسوباتی نظیر رسوبات کربنات و فسفات به میزان بالایی جلوگیری می کنند. این نوع آنتی اسکالانت غیر سمی می باشد و در صورت تماس با بدن، مشکلات پوستی و تنفسی خاصی ایجاد نمی کند. با توجه به میزان tds می توان از آنتی اسکالانت آویستا vitec5000 در صنایع داروسازی استفاده نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان این شرکت تماس حاصل نمایید.

بر اساس سازنده

به طور کلی می توان گفت که میزان تزریق آنتی اسکالانت در محدوده ای بین یک تا شش PPM می باشد. غشایی که بین آب شور و شیرین قرار گرفته است، باعث می شود تا تنها جریان آب از سمت شور به شیرین حرکت کرده و املاح و نمک ها از غشا عبور نکنند. در نتیجه می توان از این شیوه به منظور از بین بردن سختی آب و گرفتن املاح آن بهره جست. اما نقش آنتی اسکالانت اسمز معکوس چیست ؟ در ادامه شما را با نقش این مواد در تصفیه آب به روش اسمز معکوس آشنا می کنیم.

شما می توانید جهت تهیه با کیفیت و مناسب این محصول با کارشناسان بازرگانی شیمیایی تهران ارتباط برقرار نمایید. اگر غشای RO به هر دلیلی ایراد داشته باشد، می تواند باعث صدمات جبران ناپذیری در عملکرد سیستم تصفیه، نظیر افت جریان آب خروجی، افزایش هزینه های عملیاتی و کیفیت پایین آب تصفیه شده، شود. شرکت ناب زیست تولید کننده و وارد کننده انواع آنتی اسکالانت بر اساس مشخصات آب مصرفی و با بهترین مواد اولیه اروپایی می باشد.

قدرت پراکنده سازی آنتی اسکالانت بر پایه پلیمری بسیار بالاست و احتمال تشکیل رسوب، جلبک و ترکیبات آلوده کننده آب و محیط زیست را به حداقل می رساند. این نوع خاص از آنتی اسکالانت ها عوارض جانبی برای انسان و سایر موجودات زنده را به حداقل رسانده اند و به علت غیر سمی بودن، طرفداران بیش تری دارند. با استفاده از آنتی اسکالانت بر پایه پلیمری می توان انتظار داشت که زمان شست و شوی دستگاه های تصفیه آب در زمان های طولانی تری به انجام برسد.

سختی گیر

تا حد بسیار زیادی خوردگی و از بین رفتن منافذ و تجهیزات داخلی دستگاه تصفیه آب و آب شیرین کن را کنترل می کند. هگزات فسفات سدیم یکی دیگر از موادی است که به عنوان بازدارنده انتخاب می شود، زیرا علاوه بر نقش بازدارندگی رسوب دارای مزیت ارزانی نیزمی باشد. اگر هر سه روز یکبار هم زده نشود، هگزات فسفات به فسفات هیدرولیز می شود که در ph خنثی با کلسیم ترکیب شده و فسفات تشکیل میدهد که خود نوعی نمک می باشد و می تواند موجب گرفتگی غشای سیستم شود. آنتی اسکالانت بر پایه پلیمری برخلاف نوع فسفونات وزن مولکولی بالایی دارد و می تواند همه رسوب های فسفات و کربنات را از بین ببرد.

انتی اسکالانت پایه پلیمری

توجه داشته باشید که یون های موجود در منبع تغذیه اگرچه در سیستم RO متمرکز گشته اند، نقطه پتانسیل در رسوب حداکثر جریان کنسانتره را دارد. به طور کلی ، اگر میزان افت فشار یا عبور نمک در حدود 15٪ افزایش یافته باشد ، زمان آن فرا رسیده است که غشاهای RO را تمیز کنید. هم چنین اگر دبی آب تولید شده 15٪ کاهش یافته باشد ، زمان آن رسیده است که غشاهای RO تمیز شوند. بعد از مشخص کردن نوع و مدل آنتی اسکالانت، شما می بایست آنتی اسکالانت خود را با آب تصفیه بدون کلر ترکیب و رقیق نمایید و سپس آن را در بشکه مخصوص که نور خورشید به آن اثر نکند ریخته و از آن استفاده نمایید. PH آنتی اسکالانت ها بر اساس نوع آنتی متغیر است و باید توجه داشت که PH آنتی اسکالانت بستی به قلیایی بودن، اسیدی بودن و یا خنثی بودن آنتی اسکالانت می باشد.