آموزش فارکس رایگان از صفر تا صد+کانال Vip رایگان

بیاد داشته باشید که گزارش کات حاوی اطلاعات تخصصی است و برای خواندن و تفسیر آن باید به مفاهیم آن آشنا و مسلط بود. عواملی همچون جریان سرمایه، چشم انداز اقتصادی، تولید ناخالص داخلی و.. در این مقاله تمامی دروس مربوط به نحوه معامله شکست ها و شکست های کاذب بصورت خلاصه و یکجا ارائه می گردد. پیش نیاز این درس اطلاع از نحوه استفاده اندیکاتور های RSI و مکدی می باشد. میزان تلاطم بازار یکی از موضوعاتی است که آگاهی از درجات و شدت آن می تواند کمک شایانی به معاملات ما کند.

  • اینکه ما یا دوستانتون به چه روشی و در چه تایمی ترید می کنند کمک چندانی به شما نخواهد کرد.
  • در دوره آموزش جامع فارکس، تمامی مباحث مربوطه به صورت طبقه بندی شده و با یک ساختار منظم به دانشجویان تدریس می گردد.
  • منظور از ریسک‌های غیر معاملاتی، مواردی است که به نحوه انجام معاملات مرتبط نبوده و تنها به شرایط کارگزار انتخابی بستگی دارد.
  • در این دوره مدیریت ریسک، روانشناسی معامله‌گری و کنترل هیجان مخصوص بازار فارکس آموزش داده می‌شود.

‌نیویورک و لندن از شلوغ‌ترین نواحی زمانی معاملاتی به شمار می‌روند. دوره زمانی هم‌پوشانی این دو سشن معاملاتی (بعد از ظهر لندن و صبح نیویورک) یکی از پرازدحام‌ترین دوره‌ها به شمار می‌رود و بیشترین حجم معاملاتی را تشکیل می‌دهد. زمانی که فعالیت بازار یک ناحیه به پایان می‌رسد، بازار در ناحیه‌ای دیگر باز شده یا در حال باز شدن است. حداکثر اندازه لات برای حساب‌های مینی تنها ۱۰ هزار دلار است. بنابراین، این حساب‌ها برای معامله‌گران مبتدی، سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز‌تر یا با سرمایه‌ای محدود مناسب‌تر به شمار می‌رود.

در این مورد شما مجبور هستید به دلیل رسیدن زمان قرارداد، سهام گوگل را با هر قیمتی که در زمان حال دارد خریداری کرده و طبیعتا متضرر می شوید. یکی از علت هایی که باعث ایجاد معاملات CFD شد، وجود تاریخ سررسید در معاملات آتی بود. در معاملات آتی وقتی زمان سررسید فرامی رسید، خریدار و فروشنده باید با هم تسویه می کردند.

در این درس مرور و جمع بندی خواهیم داشت بر مباحث مربوط به شناسایی برگشت روندها. با مطالعه این می توانید تمامی نکات و ترفندهای مربوط به معامله واگرایی ها را بصورت خلاصه و در یک صفحه نزد خود داشته باشید. پیش نیاز این درس درک کامل مباحث مربوط به فیبوناچی بویژه فیبوناچی اصلاح می باشد.

بسیاری از افراد اصطلاح فارکس را شنیده اند، اما خیلی از آنها در واقع معنی آن را نمی‌دانند. فارکس Forex مخفف عبارت معاملات خارجی Foreign exchange market است. شما نیز می‌توانید تجربیات معاملاتی خود را در قسمت دیدگاه با دیگر کاربران، به اشتراک بگذارید.

نرخ بهره یکی از موارد اثرگذار بر نرخ تبدیل ارز در کشور‌ها به شمار می‌رود. با افزایش نرخ بهره، نظر سرمایه گذاران خارجی به سپرده‌گذاری در آن کشور جلب و ارزش واحد پولی آن کشور زیاد خواهد شد و برعکس. به علت ماهیت نرخ بهره و اثر غیرمستقیم آن بر نرخ تبدیل ارز، تفاوت بین ارزش واحد‌های پولی می‌تواند تاثیر غیرقابل چشم‌پوشی بر قیمت‌های بازار فارکس داشته باشد. با این ‌حال، با گسترش معاملات الکترونیک و بروکر‌های فارکس، فعالیت بازار نقدی افزایش پیدا کرده است و اغلب معامله‌گران فردی و سفته‌بازان این بازار را به بازار آتی ترجیح می‌دهند.

مارجین یا حاشیه (margin) در فارکس

حتی در برخی از ساعات انجام معاملات فارکس با ریسک بالایی همراه است. سفارش و دستور خرید یا فروشی است که بر اساس تغییرات قیمت در آینده انجام می شود را دستورات معلق در مفاهیم بازار فارکس می گویند. به عنوان مثال اگر قیمت جفت ارز EUR/USD برابر ۱.۴۵۵۰ باشد، معامله گر می تواند یک دستور به کارگزار ارسال کند که اگر قیمت به ۱.۴۶۰۰ رسید، خرید یا فروشی برای وی انجام دهد. رسم صحیح خطوط مقاومتی و حمایتی مورد نیاز هر تریدری در آموزش فارکس می باشد. اصلی ترین و بهترین تحلیل تریدر ها در درجه اول به بررسی خطوط حمایتی و مقاومتی بستگی دارد. اگر بتوانید این خطوط را به درستی تشخیص داده و رسم کنید ، خواهید توانست روند بازار را تشخیص داده و حتی در بازار های رنج و نوسانی سود های خوبی کسب کنید.

ریسک استفاده از اهرم در فارکس چیست؟

به همین دلیل ضروری است تا معامله گران پیش از باز کردن یک موقعیت اهرمی، چگونگی استفاده از آن را در مسیری امن و معتبر درک کنند. CFD یا Contract For Difference که به عنوان قرارداد ما به التفاوت هم معروف است به عنوان یک ابزار شاخص مالی برای معامله گران شناخته می‌شود. این ابزار برای هر معامله گری امکان کسب سود از نوسانات قیمت یک دارایی پایه را فراهم می‌کند. در این معاملات بر اساس عقد یک قرارداد یا توافق بین خریدار و فروشنده، خریدار ما به تفاوت ارزش دارایی را بر اساس قیمت زمان بسته شدن و باز کردن معامله به Delta.college فروشنده پرداخت می‌کند. به عبارت دیگر، در CFD تمرکز اصلی روی تفاوت قیمت دارایی است.

برای معامله در بازار فارکس باید از کجا شروع کنیم؟

آموزش فارکس رایگان از صفر تا صد+کانال Vip رایگان

هر نمودار دارای الگوهای مختلفی نیز میباشد، برای مشاهده کامل متن کلیک کنید. برای اینکه تحلیل فاندامنتال دقیقی داشته باشیم باید مراجع خبری موثق را دنبال کنیم، برای مشاهده کامل متن کلیک کنید. تحلیل فاندامنتال یا همان تحلیل بنیادین نوعی تحلیل است که جنبه های خبری را دنبال میکند، برای مشاهده کامل متن کلیک کنید.